A hálaadás és a béke pillanata

2018. október 03., címkék: lónyay utcai gimnázium

Huszonöt éve kapta vissza egyházunk a Lónyay Utcai Református Gimnáziumot. A hálaadó istentiszteleten Bogárdi Szabó István püspök a minőségi értelemben vett többről beszélt, Kocsis Imre Antal főigazgató pedig az épület felújításával kapcsolatos elképzeléseit ismertette.

Feltöltő imádság

2017. október 29., címkék: sófár, lónyay utcai gimnázium, imaéjjel, ifi

Péntek este a legtöbb ember semmi másra nem vágyik, csak valamiféle lecsendesedésre, megnyugvásra, megérkezésre. Persze az, ki hogyan tud lecsendesedni, rendkívül egyénfüggő. Van, akinek elég ehhez egy könyv és egy kanapé, van azonban, akinek egy végigénekelt, végigtáncolt éjszakára van szüksége a feltöltődéshez. Ez a sokszínűség jelent meg a hetedik Kárpát-medencei református ifjúsági imaéjjelen, különösen is a Zsinati Ifjúsági Iroda és a Sófár mozgalom közös dicsőítő estjén október 27-én a Lónyay Utcai Református Gimnáziumban, amelyen közel kétszázan vettek részt.

Keresztyén karácsonyi könyvvásár Budapesten

2011. december 06., címkék: keresztény karácsonyi könyvvásár, Advent 2011, lónyay utcai gimnázium

December 2–3-án, immáron tizenhetedik alkalommal rendezték meg a Keresztyén Karácsonyi Könyvvásárt a Lónyay Utcai Református Gimnáziumban. Több mint ötven keresztyén könyv- és zenei kiadó, forgalmazó valamint ajándéktárgy-készítő vonultatta fel kínálatát. A széles választékon túl ajándékokkal, kedvezményekkel fogadták az érdeklődőket, amit december 16–17-én tesznek meg ismét a Villányi úti Szent Margit Gimnáziumban.

Tanítás és tanulás kezdetére várva

2011. augusztus 27., címkék: bölcskei gusztáv, tanévnyitó, református oktatás, bogárdi szabó istván, lónyay utcai gimnázium

Tizenhat év után ismét a Lónyay Utcai Református Gimnázium és Kollégium volt a házigazdája az országos református tanévnyitó ünnepségnek. Az alkalom istentiszteletét Szabó István dunamelléki püspök tartotta, és köszöntőt mondott Bölcskei Gusztáv, a Zsinat lelkészi elnöke is.

Országos Református Tanévnyitó

2011. augusztus 16., címkék: lónyay utcai gimnázium, református oktatás, tanévnyitó

A Magyarországi Református Egyház oktatási intézményeinek közös tanévnyitóját 2011. augusztus 27-én a budapesti Kálvin téri református templomban tartják. Az 1990-ben újrainduló református oktatási rendszer 1995 augusztusának végén tartotta meg első közös, országos tanévnyitó istentiszteletét Budapesten, a Kálvin téri református templomban. Tizenhat esztendő múltán ismét ez a templom lesz az Országos Református Tanévnyitó helyszíne.